Zaznacz stronę

Okolica i atrakcje

Na Ziemi Kłodzkiej nie brakuje atrakcji dla aktywnych i kochających naturę. Wokół Nowej Pławnicy znajduje się wiele szlaków górskich idealnych na piesze wycieczki. Dla miłośników bardziej wymagających fizycznie aktywności nie brakuje w naszej okolicy również rowerowych tras Singletrack Glacensis.

Zimą również nie można się tutaj nudzić. Stoki narciarskie oraz trasy dla amatorów biegówek są niedaleko naszego domku. Wystarczy wsiąść w auto i podjechać do np. Czarnej Góry, Spalonej czy Zieleńca.  

Zobacz nasz przewodnik po atrakcjach ziemi kłodzkiej w Google Maps

Rowery i Narty

Wokół Nowej Pławnicy jest wiele leśnych tras rowerowych Singletrack Glacensis, na które warto się wybrać. Zimą też jest gdzie się poruszać, np. na pobliskich stokach narciarskich w Czarnej Górze i Zieleńcu. Dla amatorów biegówek są trasy biegowe w Spalonej czy w Dusznikach-Zdroju.

Grzyby i Jagody

W Śnieżnickim Parku Krajobrazowym i w lasach gór bystrzyckich jest wiele miejsc gdzie rosną imponujących rozmiarów jagodziska oraz piękne grzyby. Polecamy wybrać się rankiem na spacer do lasu w poszukiwaniu leśnych skarbów. Pamiętajcie, żeby wziąć ze sobą pojemnik!

Masz więcej pytań?

Jeśli chcesz dopytać o coś czego nie znalazłaś/eś na naszej stronie to napisz lub zadzwoń do nas.
sudeckiewzgorze@gmail.com lub tel. 723 346 142 oraz tel. 574 252 142